Ženská linie Anunnaki začíná samotnou Tiamat, která byla Drakem, zřejmě prvním zosobněním souhvězdí Draka. Poté, co se obrátila proti svým potomkům a začala je požírat, což způsobila reptilní nákaza (boha Apsua, partnera Tiamat a božstvo takzvané sladkých vod můžeme považovat za reptilianskou podstatu), byla Tiamat poražena svými potomky, bohy v čele s Mardukem.
Z její linie pochází prastarí bohové chaosu Anšar a Kišnar. Z těch vzešli bohové Anu a Antum. Anu je mužská energie, Antum ženská. Anua vnímáme skrze Slunce či světlo, Antum jako Temnotu, která světlo ukazuje. Bez tmy by světlo nebylo vidět.
Matku Antum jsem ve svých channelingových propojeních vnímala jako silný zdroj jasně modré barvy, jako obří kouli modré energie. Antum i Anu jsou podstatou našeho vesmíru, matkou a otcem bohů. Další bohové vznikají z nich, stejně jako různé vysoké bytosti. Lidské schránky (avatary) jsou výtvorem Enkiho. S jejich vývojem a prvními „porody“ mu pomáhala jeho žena, bohyně Dumkina (Ninmaach).
Antum má na Zemi ekvivalent v podobě ztělesnění této planety. Je to ženské božstvo Ki. To má být ztělesněnou podstatou Země, jejím vědomím. Antum má podstatu spíše duchovní (nebe) a Ki hmotnou (Země).
Potomky Anua a Antum a současně i Ki jsou mladší bohové Anunnaki. Enki a jeho žena Dumkina (Ninmaach) a Enlil a jeho žena Ninlil. Dumkina vládne s Enkim na pevnině a vytváří lidstvo. Ninlil je s Enlilem vládkyní vodní říše. Bohové Nanna a Ningal mají být vládci Luny.
Matka Antum se projevuje skrze své mladší podoby, z nichž nejznámější je její pravnučka Inanna, jejíž jméno znamená „všechny bohyně“ a kterou známe také jako Ištar. Ta je dcerou Enlila a Ninlil, podle některých pramenů jsou jejími rodiči Nanna a Ningal a podle některých přímo Anu a Antum.
Vzhledem k tomu, že bohové (mimozemšťané) se nerozmnožují námi známým způsobem, ale genetickým křížením a klonováním, může být pravdou jakákoli verze. Inanna/Ištar tak má mnoho mladších verzí a podob. Ve své původní verzi je bohyní lásky, plodnosti, ale i války. Nejznámějšími jsou: Afrodita, bohyně lásky a vášně, Athéna, bohyně moudrosti a války, Deméter, bohyně plodnosti.
Sestrou Inanny je Ereškigal, bohyně podsvětí a její dcerou a neteří Ištar je Lilith, která mezi nimi tvoří spojku, jelikož Ereškigal nemůže na Zemi. Podobně funguje i Persefona, jež je podobná jak Lilith/Ereškigal, tak Afrodite. Další bohyní, jež je pobočnicí Ištar a podobná Lilith, Afrodite a Persefoně, je Ninsuburg.
Marduk má ženu Sarpenit. To je opět jedna z verzí Ištar. Marduk je synem Enkiho a jeho svazek s Ištar v podobě Sarpenit spojuje rody Enkiho a Enlila opět v jednotu a uzavírá tak mír.
0 komentářů