Za hlavní představitelku Siria je považována bohyně Isis a mužským protějškem je Osiris. Dle našich konstelací má Isis dvě podoby. Jedna je propojena s Ištar a je něco jako její oddělená polovina. Jakoby se jedna energie rozdělila do dvou těl, dvou božstev.
Isis tvoří transformační spojení mezi rodem Anunnaki, ze kterého pochází Ištar (Anunnaki/Drakonian), a rodem Siria. Tvoří to tzv. „Most“ mezi realitami, mezi bohy Anunnaki a Siria. Isis a Ištar jsou totožné ve většině atributů, obě jsou bohyněmi lásky, války, plodnosti, magie. Patronky žen, rodiček, čarodějek. Obě jsou spojovány s Venuší a Lunou. Obě můžeme vidět ozdobené modrými krystaly (opalit, měsíční kámen).
Bohyně Isis má též podobu i výhradně sirianskou (Sirius B), jak jsem poznala v konstelacích. Byly si s původní Isis podobné, ale ne stejné. Její sirianskou verzi považují za mladší typ božstva ze Siria A, bohyně známé jako Eset (mnoho funkcí a schopností je stejných, ale je to starší bohyně a ta je zase mladší verze pro bohyni Sopdet, původní královnu Siria A).
Bohové a bohyně Siria A se v současnosti projevují skrze lidská těla jen minimálně. Jejich energie je příliš silová a nekompatibilní se současnou strukturou Země a lidskými schránkami. Isis můžeme brát jako variantu tvořenou energií Siria B, který je kompatibilní s lidskou schránkou, a též jako variantu mixu energie Anunnaki/Drakonian a Sirius B, tj. vylepšená a silnější verze, která je více podobná bohyni Ištar Inanně.
Tato podoba je též více propojena s dračí silou a magií draka, zatímco verze Siria B je o něco slabší, jelikož svou sílu čerpá jen ze Siria. Stejně jako u mytologie bohyně Ištar je zde mýtus o nešťastné lásce k bohu Osirisovi a jeho pád do podsvětí. Stejně jako u Ištar a Dumuzziho je přinejmenším sporné, zda si Osiris svůj pád nezasloužil.
0 komentářů